RSS
wtorek, 19 sierpnia 2014
Muzeum Kapitalizmu

W sobotę rozebraliśmy wystawę, która była jedynie wprowadzeniem do większego projektu, nazwanego przez nasz kolektyw: "Muzeum Kapitalizmu". Przygotowywaliśmy ją prawie rok. Od idei "make capitalism a history" do pomysłu na ogromne muzeum zbierające tematy związane z miastem, ekologią, gospodarką, gender, rasizmem, kontrolą i przemocą do ostatecznej wystawy, która skupiła się w dwóch pokojach: kapitalistycznej gospodarce i kapitalistycznym mieście. Przez dwa miesiące zobaczyło ją ponad 3 000 osób! Mieliśmy też wspaniałą prasę i ciekawe dyskusje podczas naszych dyżurów:)

Dla wszystkich osób, które nie zdążyły przeczytać krótkiej historii kapitalizmu, którą napisałam dla Muzeum, publikuję ją także tu: History of Capitalism//Geschichte des Kapitalismus (w języku angielskim i niemieckim). To kilkunaście najważniejszych wydarzeń, których reperkusje odczuwamy do dziś.

Museum des Kapitalismus

Interaktywny eksponat - Historia Kapitalizmu.

Dla mnie ta sobota była także symbolicznym pożegnaniem się po dwóch latach z aktywizmem w Berlinie i zarazem z tym wspaniałym różnorodnym i niepokornym miastem, które przygarnie każdą_ego, oferując przestrzeń do buntu i do działania, zabawy i zaangażowania politycznego.

A jesienią już Londyn!

Tagi